Čuječnost v (trenutnih) stresnih okoliščinah

Mladinski center Idrija  v torek, 31. 3. 2020 ob 20h, prireja brezplačno online predavanje na temo čuječnosti, v sklopu predavanj 5 za vzgojo. Predavala bo mag. Maja Bajt, univ. dipl. psih., spec. integrativne psihoterapije, učiteljica čuječnosti.

“Življenje (in starševstvo) je pot v neznano. Sploh v trenutni situaciji včasih ugotovimo kako ovinkasta in neznana je ta pot. Trenutna situacija je za vse nas nova, neznana, nepredvidljiva, hitro spreminjajoča. Za marsikaterega starša pomeni tudi drugačno / večjo vpetost v družinsko življenje, poleg tega pa, da so ob iskanju lastnega ravnovesja opora tudi svojim otrokom. V predavanju bomo osvetlili vlogo čuječnosti v starševstvu in družinskem življenju, kako in na kakšen način nam pomaga v vsakdanjem življenju. Čuječnost pomeni usmerjeno pozornost na naše misli, čustva, telesne občutke, zaznave iz zunanje okolice, v trenutku tukaj in sedaj. Pomaga nam pri razvijanju večje pozornosti do sebe in do okolice, regulaciji čustev, bolj kvalitetnega odnosa do sebe in drugih. V starševstvu je pomemben dejavnik pri večji uglašenosti na otroka, ki je ključni dejavnik dobrega duševnega zdravja otroka in pristno povezanost med otrokom in staršem. Posebno pozornost bomo odzivanju na otrokova čustva, ustvarjanju varnega, prijetnega in povezanega družinskega življenja kot tudi življenja z otroci v trenutnih stresnih okoliščinah. Čuječnost nam lahko pri tem pomaga, tako kratkoročno (v smislu umiritve, razvijanja stabilnosti in mirnosti) kot tudi dolgoročno. V predavanju boste spoznali tudi nekaj krajših vaj čuječnosti.”

Lepo vabljeni k poslušanju.