Nova merila za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v programe srednjih šol

Dragi devetošolci!
Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport je dne 12. 5. 2020 poslalo okrožnico o novem sklepu o merilih za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v srednje šole.
V primeru, da bo prišlo do preveč prijav na izbran izobraževalni program, bodo šole omejile vpis.
Letos zaradi epidemije Covid-19 nacionalnih preizkusov znanja ne bo.
Ministrstvo se je odločilo, da se bo v primeru omejitve vpisa, ko bo več posameznikov na spodnji meji imelo enako število točk iz ocen vseh obveznih predmetov zadnje triade OŠ,  upošteval seštevek točk iz glavnih predmetov: slovenščine, matematike in prvega tujega jezika v 7., 8. in 9. razredu OŠ (namesto točk, ki bi jih pridobili na nacionalnem preverjanju znanja).
Za vsa dodatna vprašanja sem vam na voljo na el. naslovu: sabina.lidjan@guest.arnes.si.
Lepo pozdravljeni.
Sabina Lidjan